Oferta

Przedszkole Niepubliczne “Kubuś” w Grudziądzu oferuje kompleksową opiekę i edukację dla dzieci od 2,5 roku życia. Nasza oferta obejmuje atrakcyjne zabawy i zajęcia, które mają na celu indywidualny rozwój dziecka. Organizujemy wyjścia i spotkania z ciekawymi osobami, które wzbogacają doświadczenia naszych podopiecznych. Zapewniamy bezpieczny pobyt dzieci w przedszkolu i poza nim, pod opieką nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami. Dodatkowo, Oferujemy zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i rytmiki, które rozwijają umiejętności lingwistyczne i muzyczne dzieci. W ramach naszej oferty, dzieci mają możliwość uczestniczenia w spacerach i wycieczkach, które pozwalają lepiej i z bliska poznać świat. Organizujemy również liczne uroczystości i imprezy przedszkolne, które integrują dzieci i rozwijają ich umiejętności społeczne. W naszej ofercie dla najmłodszych są również smaczne i zdrowe posiłki, przygotowywane z dbałością o zasady zdrowego odżywiania. Wszystko to, w estetycznych salach i na bezpiecznym placu zabaw, tworzy idealne warunki do wszechstronnego rozwoju każdego dziecka.

Przedszkole  Montessori w Grudziądzu

Nasze przedszkole Montessori w Grudziądzu to miejsce, w którym dzieci rozwijają się harmonijnie, ucząc się samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Stosowana w naszej placówce metoda Montessori opiera się na założeniu, że każde dziecko jest indywidualistą i powinno mieć możliwość rozwijania się według własnego tempa oraz zainteresowań. W przedszkolu stawiamy na indywidualne podejście do każdego malucha, co pozwala mu odkrywać świat w sposób najbardziej dla niego naturalny. Nauczyciele obserwują dzieci i dostosowują materiały oraz aktywności tak, aby jak najlepiej wspierać ich rozwój.

Kładziemy nacisk na rozwijanie samodzielności oraz poczucia odpowiedzialności u dzieci. Maluchy uczą się wykonywać różne czynności bez pomocy dorosłych, co wpływa na ich pewność siebie i zdolność radzenia sobie z trudnościami. Wspieramy również rozwój umiejętności społecznych, ucząc dzieci współpracy, szacunku dla innych oraz dbałości o środowisko.

Wartości i zasady przedszkola Montessori

Nasze przedszkole opiera się na wartościach i zasadach wypracowanych przez Marię Montessori, takich jak poszanowanie dla indywidualności dziecka, szacunku dla jego tempa rozwoju oraz stworzenie środowiska, które sprzyja samodzielności i odpowiedzialności. Dążymy do tego, aby dzieci rozwijały się harmonijnie, ucząc się zarówno umiejętności praktycznych, jak i społecznych. Kluczowym elementem naszego przedszkola jest przygotowane środowisko, które sprzyja rozwojowi dziecka. W naszej placówce dbamy o to, aby otoczenie było bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne. Dzieci mają dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych, które pobudzają ich ciekawość i zachęcają do eksperymentowania.

Jednocześnie kładziemy duży na edukację przez zabawę. Uważamy, że dzieci uczą się najlepiej, gdy mają możliwość eksplorowania świata poprzez zabawę i doświadczenie, dlatego nasze zajęcia są oparte na praktycznych ćwiczeniach, które angażują dzieci na różnych płaszczyznach – sensorycznej, ruchowej czy intelektualnej.

Opieka i wychowanie

Uroczystości i imprezy przedszkolne